Pronájem: Ubytování Kladská

 • Byty
 • Chaty a chalupy
 • Ubytování Kladská - informace o pronájmu

   

  Nabízíme v 1. patře apartment se 3 ložnicemi (2 x 2 lůžka a 1 x 1 lůžko), obývací halou s krbovými kamny, kuchyní s jídelnou (varná 4 pl. deska s horkovzdušnou troubou a grilem), koupelnou se sprchovým koutem a WC, balkónem a terasou o rozloze 140 metrů čtverečních.

  V přízemí k dispozici infrasauna.

  Možno navíc jedno menší dítě.

  Parkování vozidla v místě pobytu.


  Ubytování Kladská - pronájem

  Okolí

  Čistá, téměř neporušená příroda... tak Vás přivítá krajina kolem Mariánských Lázní, Lázní Kynžvart, Kladské, Pramenů a širokého okolí.

  O zemi spadající do CHKO Slavkovský les má návštěvníkům co nabídnout. Hluboké lesy plné krásných zákoutí, kde Vás jehličnaté stromy překvapí bohatým větvením až k zemi, Vás budou obklopovat ze všech stran.

  Pocit pozitivní energie měl jistě i kníže Schonburg-Waldenburg, když koncem 19. století přijel do Lázní Kynžvart, aby se účastnil lovu ve zdejších lesích.

  Krajina s dominantní kladskou loukou, rozprostírající se podél rybníka obklopeného z dalších stran lesy a bažinou, ho zaujala svou krásou natolik, že si zde nechal roku 1875 postavit srub a do konce století zde vyrostlo dalších pět, které dodnes tvoří základ osady. Tím byla založená tradice a věhlas Kladské. Ta svého času, za života knížete, byla druhým největším revírem v Čechách. Ještě dnes je jednou z mála uznaných státních honiteb.

  Kladsko se však do historie zapsalo mnohem dříve. Nadmořská výška 820 m n. m. a soustava deseti rybníků ho předurčila k tomu, aby pomohlo při průmyslovém rozvoji kraje. Tehdy se na Slavkovsku rozvíjelo hornictví, a protože místní zdroje neměly dostatek vody na vypírání horniny, byla v letech 1531-36 vybudována tzv. Dlouhá stoka. Ta brala vodu právě z kladské soustavy rybníků a přiváděla ji do Krásna a Horního Slavkova. Na svou dobu to bylo jedinečné dílo co do rozsahu i způsobu provedení. Sama stoka je dlouhá 24 km, měla navíc obdivuhodnou síť kanálů dlouhou 30 km. Napájela 52 rudných mlýnů, přemosťovalo ji 35 mostů, její tok upravovalo 14 stavidel a byla široká 2 metry. Dlouhá stoka zůstala zachována do dnešních dní, i když již dávno neslouží účelu, pro který byla vybudována.

  Kladská se přes svou nadmořskou výšku může pochlubit také spoustou přírodních zajímavostí. Proto zde byla vybudována naučná stezka Kladská, i když dlouhá pouze 1200 metrů. Vede kolem kladského rybníku; zpočátku je to písčitá cestička, později přechází v dřevěnou lávku, která vás bezpečně přes rašeliniště dovede k odpočívadlům vybaveným přírodními lavičkami a tabulemi s textem o zdejší fauně i flóře.


  Upřesňující podmínky pronájmu :

  • Ubytovací kapacita k pronájmu: 6 osob.
  • Pronájem je možný po celý rok.
  • Cena pronájmu: (ceny jsou za týden,
   pokud není uvedeno jinak, a jsou informativní)
   • V sezonu: 1650,- kč (/2os./noc)
   • Mimo sezonu: 1650,- kč (/2os./noc)
   • Silvestr: 1700,- kč (/2os./noc)
  • CENA: 1.650,-Kč/2os./noc + 390,-Kč/noc další osoba při min. týdenním pobytu.
   Při kratším pobytu než týden je cena 1.690,-Kč/2os./noc.
   Minimum 2 osoby a 2 - 3 noci (v hlavní sezoně týden).

   Rekreační poplatek se platí od 15 let.

   Meší pes po dohodě.

   Místní klima je obzvláště vhodné pro astmatiky a osoby s potížemi horních cest dýchacích (bylo důvodem k vybudování dětské léčebny v Lázních Kynžvart, které jsou vzdáleny 4 km od Kladské).

   

  Rezervace pronájmu

  Pronájem je možné dohodnout prostřednictvím formuláře, na který se dostanete pomocí tlačítka níže, budeme Vás kontaktovat nazpět a podáme Vám aktuální informaci o ceně a zda je Vámi požadovaný termín volný.

  Více informací o pronajímaném objektu (Ubytování Kladská) Vám rádi odpovíme na základě odeslání nezávazné objednávky:

   
  Jméno a příjmení: (povinná položka)
  Telefon:
  E-mail: (povinná položka)
  Termín:
  Počet osob (dospělých a dětí zvlášť)
  Vzkaz:
  (povinná položka)
  Kontrolní kód (opište kontrolní kód)
   
   

  zpět na chaty a chalupy na Šumavě
  Ubytování Kladská - jine k pronájmuUbytování Kladská - pronájem Ubytování Kladská - pronájem Ubytování Kladská - jine k pronájmuUbytování Kladská - jine k pronájmuUbytování Kladská - pronájem
  Mapa není k dispozici.
   

  Další pronájmy chat a chalup jsou k dispozici na stránce e Chalupy CZ.
  Máme pro Vás také stránku s penziony Šumava.
  nebo hledejte více ubytování na Šumavě: seznam ubytování Šumava.