Pronájem: U Boudů

 • Byty
 • Chaty a chalupy
 • U Boudů - informace o pronájmu

   

  Chalupa U Boudů

  Dům v zahradě se nachází v klidné části Karolinky, 600m od centra a 300m od lyžařského areálu SKI Karolinka. Restaurace 50m, potraviny 200m, nákupní centrum 600m. Přírodní koupaliště s upravenou pískovou pláží 2 km. Chalupa U Boudů je vyhlášená nejlepšími Valašskými frgály v okolí a tak můžete ochutnat tuto specialitu opravdu přímo z pece, třeba ještě teplé k snídani.

  Ubytování pro max. 7 osob je v prvním patře se samostatným vchodem. Prostorný byt (100 m2) se skládá ze dvou samostatných ložnic (jedna s manželským lůžkem, druhá manželské lůžko a pevné lůžko), plně vybavené kuchyně s jídelním pultem (lednička, mraznička, sklokeramický sporák s pečící troubou, mikrovlnka, varná konvice, nádobí a příbory), obývací pokoj se sedací soupravou (rozkládací sedačkou pro dvě osoby) TV+ satelit, samostatná jídelna s jídelním stolem pro 6 osob, prostorné sociální zařízení s WC a vanou. Z obývacího pokoje vchod na krytou venkovní terasu s posezením. WI-FI k dispozici.

  Parkování je možné před domem na veřejné komunikaci. Možnost uschování kol a lyží.


  U Boudů - pronájem

  Okolí

  Karolinka a okolí

  Karolinka leží východně od města Vsetín. Město se rozkládá v horském údolí tvořeném řekou Vsetínská Bečva. Na severu od Karolinky se zvedají Vsetínské vrchy a na jihu od města potom Javorníky. Nejvyšší vrchol nad městem je ve Vsetínských vrších Hluboká (835 m.n.m.) a v Javorníkách Frňovké ( 960 m.n.m.). V blízkosti města byla postavena stejnojmenná vodní nádrž Karolina. Nádrž slouží jako zásobárna pitné vody pro Vsetínsko. Ve vodní nádrži Karolinka není povoleno koupání. Nádrž byla vybudována na řece Stanovnice, hráz je 390 metrů dlouhá a 38 metrů vysoká. Karolinka je výchozí místo značených turistických tras pro pěší i pro cyklisty do dvou nedalekých pohoří. Vydat se můžeme malebným údolím Raťkov vedoucí kolem toku stejnojmenné říčky a dojdeme na Soláň ( 860 m.n.m.) ve Vsetínských vrších. V údolí Raťkov projdeme kolem souboru lidových roubených staveb rodu Orságů. Tyto stavby jsou převážně z 19. století a byly doplněny vybudováním nové stylové hospody. Do Javorníků se můžeme vydat kolem vodní nádrže. Dojít můžeme přes Frňovské sedlo na Malý Javorník ( 1019 m.n.m.). Tento leží na hranicích se Slovenskou republikou. Kolem vodní nádrže můžeme dále pokračovat přes osadu Zabitá a přes Stolový vrch ( 956 m.n.m.) na Kohútku ( 913 m.n.m.). Kohútka je často navštěvovaný lyžařský areál. V zimě si můžeme zalyžovat na sjezdovce přímo na území města na svazích vrcholu Kání ( 744 m.n.m.).

  Zajímavosti města:

  Přehrada Stanovnice - Stavba přehrady Stanovnice byla dokončena v roce 1986. Přehrada zásobuje pitnou vodou velkou část okresu Vsetín a částečně Zlínský kraj.

  Art Gallery - Jiljí Hartinger - Galerie akademického malíře, který se zabývá volnou a užitkovou grafikou, malbou, tvorbou textilních tapiserií, artprotisem a monumentální výzdobou architektury. Více informací naleznete na www.arthartinger.cz.

  Stálá expozice skla v budově Městského úřadu - Výstava skleněných výrobků sklářů za jednotlivá období existence sklárny, včetně výrobků společnosti Moser, a.s. a bývalé soukromé sklárny Charlotta.

  Rodový shluk dřevěných valašských chalup v Raťkově - Jedná se o vzácný soubor lidové architektury, jehož vývoj byl ukončen v 60 letech minulého století. V roce 1962 byl shluk zapsán do státního seznamu kulturních památek.

  Charlotta - Galerie skla a keramiky - Výstavní a prodejní expozice skla a keramiky manželů Štefánikových, kde najdete výrobky sklářských mistrů z celé republiky.

  Kostel Panny Marie Karmelské - Kostel byl vysvěcen v roce 1997. Významným prvkem v interiéru je největší dřevěná socha Madony v ČR (253 cm) od řezbáře Ladislava Boráka.

  Pomník na Jaseníkové - Pomník postaven na památku rodiny Orságů, kteří byli německými vojáky za druhé světové války zastřeleni a domek vypálen.

  Zajímavosti v okolí:

  Zvonice Soláň

  Cyklostezka Bečva

  Památník Antonína Strnadla

  Muzeum Velké Karlovice

  Kostel Panny Marie Sněžné ve Velkých Karlovicích

  Zámek Vsetín

  Zámek Vizovice

  Valašské muzeum v přírodě Rožnov p. Radhoštěm

  Rozhledna Čarták

  Pustevny

  Zoo Lešná

  Koupaliště

  Přírodní koupaliště Balaton

  Chtěli by jste navštívit jezero Balaton a přitom vaší cestě do "dalekého" Maďarska brání nedostatek financí?? Nebuďte smutní - i v naší vlasti můžeme nalézt stejnojmenné jezero, které bývá v letní sezóně obloženo davy rekreantů. Těžbou štěrkopísku vzniklo mezi obcemi Karolinkou a Novým Hrozenkovem, ležících v údolí Vsetínské Bečvy, v minulosti větší umělé jezero. Nedosahuje bohužel parametrů svého známějšího a slavnějšího maďarského protějšku - (jeho rozloha je pouze 230 x 150 m), zato se ale na rozdíl od něho může pochlubit téměř křišťálovou vodou. Umělé jezero je širší veřejnosti známo také svým druhým jménem Na Stanoch. Výhodou valašského "Balatonu" je jeho snadná dostupnost, neboť jeho vodní plocha se rozkládá na dohled od železniční trati a hlavního silničního tahu, procházejícího údolím. Přírodní koupaliště nabízí návštěvníkovi písečné i travnaté pláže, bufet, šatny, sprchy a WC, volejbalové a dětské hřiště. Díky faktu, že zdejší písečné svahy spadají docela prudce do hloubky zatopeného lomu, byl zde vybudován také areál se skokanským můstkem. Jmenuje se BigAir a dobrou zprávou je, že si tu skoky do vody na lyžích anebo ze snowboardu může vyzkoušet kterýkoliv zájemce z laické veřejnosti. K tomu slouží dobře vybavená půjčovna, kde najdete vše od neoprenu a lyží až po po ochranné helmy. Rampy skokanského můstku nabízejí 3 úrovně rozjezdu a díky zavlažování může zájemce o skoky volit mezi suchou tratí,minirampou či trampolínou. Skoky na vodní hladinu probíhají ve volném stylu...

  Koupaliště Velké Karlovice

  Ve Velkých Karlovicích si můžete na koupališti užít tyto atrakce:

  Velký bazén - skluzavka, masážní trysky, perličky.

  Malý bazén - vodní sloup, vodní ježek.

  Bazén: ANO

  Bazén pro děti: ANO

  Občerstvení: ANO

  Toalety: ANO

  Parkování zdarma: ANO

  Atrakce pro veřejnost: ANO / skluzavka pro děti

  Vzdálenost od chalupy: 4 km

  Termální lázně

  Rajecké Teplice vzdálené jen 70 km od Karolinky, patří k nejhezčím a nejkvalitnějším lázním na Slovensku. Nacházejí se uprostřed krásné přírody Strážovských vrchů a Malé Fatry, v oblasti bohaté na minerální vody.

  Lázně vděčí za svou slávu zejména termálním pramenům, které mají teplotou 38 °C a vynikající léčebné účinky hlavně na pohybový aparát.

  Rajecké Teplice přešli v posledním období velkou rekonstrukcí, která zkvalitnila nabízené služby. Jako první lázně na Slovensku začaly nabízet wellness služby. Pýchou Rajeckých Teplic je Léčebný dům Aphrodite****, kde sa nachází jeden z nehezčích vodních a saunových světů na Slovensku.

  http://www.rajecke.com/cz/index.php

  Cyklostezky

  STEZKA PRO CYKLISTY, in-line bruslaře, turisty i běžkaře.

  Od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou máte na 141 km možnost poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané. Velká část cykostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy zatím musíte absolvovat po silnicich. I tady se však připravují projekty, které zajistí, že od pramenů Vsetínské a Rožnovské Bečvy až po soutok Bečvy s řekou Moravou budete moci projet bez obav, po skutečné cyklostezce.

  Délka trasy: celkem 141 km

  Doba návštěvy: neomezená

  Vhodná pro: trasu na cyklostezce si lze naplánovat pro všechny věkové skupiny

  Značení: klasické značení cyklotras

  Popis trasy:

  Bezpečné a komfortní stezky sledující tok Bečvy, jsou jako stvořené pro cyklisty a in-line bruslaře každého věku, ale využít je mohou i vozíčkáři, turisté a běžkaři.

  Cyklostezka prochází těmito městy a obcemi: Velké Karlovice, Karolinka, Nový Hrozenkov, Halenkov, Huslenky, Hovězí, Janová, Ústí, Vsetín, Pržno, Jarcová, Valašské Meziříčí, Horní Bečva, Prostřední Bečva, Dolní Bečva, Rožnov p. R., Zubří, Zašová, Lhotka n. B., Hustopeče n. B., Milotice, Skalička, Ústí, Teplice n. B., Hranice, Týn n. B., Lipník n. B., Osek n. B., Grymov, Přerov, Dluhovice, Rokytnice, Troubky, Tovačov.

  Zastávky:

  Úsek I. Vsetínská Bečva

  Úsek kolem Vsetínské Bečvy začíná ve Velkých Karlovicích a končí ve Valašském Meziříčí. Na více než 50 kilometrech se můžete těšit na krásnou přírodu Hornovsacka, valašské dřevěnice a jedno z center Valašska - město Vsetín.

  Úsek II. Rožnovská Bečva

  Část cyklostezky sledující tok Rožnovské Bečvy vede z obce Horní Bečva do Valašského Meziříčí a měří 33 kilometrů. Úsek patří k vůbec nejmodernějším cyklostezkám u nás a provede vás kromě jiného i významným valašským městem Rožnovem pod Radhoštěm.

  Úsek III. Bečva

  Úsek mezi dvěma soutoky - Vsetínské s Rožnovskou Bečvou a Bečvy s Moravou - začíná ve Valašském Meziříčí a končí v Tovačově. Měří 65 kilometrů a dovede vás z valašských kopců úzkou Moravskou bránou až do hanáckých rovin kolem Přerova.

  Dostupnost:

  Cyklostezka Bečva je dobře dostupná vlakem v úsecích Valašské Meziříčí - Velké Karlovice, Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí - Přerov. S kolem můžete cestovat jako se spoluzavazadlem nebo takzvaně v úschově během přepravy.

  Valašský cyklobus zajišťuje přepravu kol ze Zlína, Vsetína, Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm.

  Skiareály

  Ski areál Karolinka

  Skiareál Karolinka naleznete na okraji města Karolinka 300m od chalupy U Boudů. Parkoviště ZDARMA s kapacitou 200 automobilů.

  Lyžařský areál nabízí rozmanitou sjezdovku o délce 1000m včetně neustále upravovaného snowparku vhodného nejen pro snowboard. Skiareál je také připraven pro večerní lyžování. Snowpark je zaměřen jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé jezdce. I nejnáročnější rideři si přijdou na své.

  Lyžařské kurzy/škola, skiservis a půjčovna lyžařského vybavení.

  Lyžařské areály v okolí:

  Soláň sedlo a vrchol, Soláň - Karolínka , Pod Soláněm, Soláň - Bzové, Synot - Kyčerka, Velké Karlovice – Bambucha, Rališka, Solisko, Kohútka, Velké Karlovice – Machůzky,Vranča, Kubiška, Mečová, U Sachovy studánky, Razula, Kocianka.

  Běžecké tratě

  Beskydy jsou právem označovány jako ráj pro běžkaře. Kilometry běžeckých stop vedou překrásnými lesy a přírodou. Společně propojují všechna zdejší významná lyžařská střediska. Ta patří díky své rozsáhlé nabídce služeb k tomu nejlepšímu, co můžete najít.

  Hřebenovka od Vsetína až po Bumbálku a trasy v okolí Velkých Karlovic. Krásné výhledy, dřevěná architektura, horské chaty.

  Počet km 60 km

  Charakter tras Strojově upravované trasy

  Popis tras Jedná se o tyto trasy strojově upravované Sdružením Valašsko – Horní Vsacko (cca 60 km):

  1. Hřeben Vsetínských vrchů: Vsetín – Dušná – Vsacký Cáb - Soláň – Třeštík – U Tabulí

  2. Běžecké okruhy v okolí horské chaty Vsacký Cáb

  3. Běžecké okruhy Razula – Velké Karlovice

  Nástupní místa Bumbálka

  Třeštík

  Velké Karlovice – U Tabulí

  Velké Karlovice - Lyžařský areál Horal

  Velké Karlovice - Lyžařský areál Razula

  Velké Karlovice – nádraží ČD

  Soláň – lyžařský areál – u Horského hotelu Čarták

  Dušná

  Vsetín – nádraží ČD a ČSAD

  Vsetín – u Vsetínského zámku

  Vsetín – lyžařský areál Jasénka

  Skibusy Beskydy

  Kontakty Firma zodpovědná za úpravu tras:

  Sdružení obcí Valašsko-Horní Vsacko

  info@valassko-hornivsacko.cz

  www.valassko-hornivsacko.cz


  Upřesňující podmínky pronájmu chalupy:

  • Ubytovací kapacita k pronájmu: 7 osob.
  • Pronájem je možný v létě.
  • Cena pronájmu:
   • Léto - sezóna: 2500,- kč
   • Zima - sezóna: 2500,- kč
   • Mimo sezonu: 1900,- kč
   • Silvestr: 2500,- kč
  • Ceník:

   Silvestrovský pobyt min. 6 nocí

   Prosinec až březen a červenec - srpen, velikonoční víkend 2500,- Kč/noc

   Duben až červen a září až listopad 1900,- Kč/noc

   Pobyt na jednu noc možný jen mimo víkend +10%

   Kauce: skládá se při příjezdu na místě 3000,-Kč, vrací se po předání v den odjezdu

   Rezervace: 50% z ceny pobytu

   Cena zahrnuje: ložní prádlo, ručníky, energie, poplatek obci, závěrečný úklid.

   Příjezd 14,00 hod, odjezd do 10,00 hod.

   Domácí zvířata nejsou vítána.


  Kontakt na pronájem

  Lenka Macášková
  731503153


   

  Rezervace pronájmu

  Více informací o pronajímaném objektu (U Boudů) Vám rádi odpovíme na základě odeslání nezávazné objednávky:

   
  Jméno a příjmení: (povinná položka)
  Telefon:
  E-mail: (povinná položka)
  Termín:
  Počet osob (dospělých a dětí zvlášť)
  Vzkaz:
  (povinná položka)
  Kontrolní kód (opište kontrolní kód)
   

  zpět na chaty a chalupy v Beskydech
  U Boudů - chalupa k pronájmuU Boudů - chalupa k pronájmuU Boudů - chalupa k pronájmuU Boudů - chalupa k pronájmuU Boudů - chalupa k pronájmuU Boudů - chalupa k pronájmuU Boudů - chalupa k pronájmuU Boudů - chalupa k pronájmuU Boudů - chalupa k pronájmu
  Není k dispozici.
   

  Další pronájmy chat a chalup jsou k dispozici na stránce e Chalupy CZ.
  Máme pro Vás také stránku s penziony Beskydy.
  nebo hledejte více ubytování v Beskydech: seznam ubytování Beskydy.